sui coin - Boğa Sözlük
sui (sui), dijital varlık sahipliği konusunda devrim niteliğinde bir çözüm sunan bir katman-1 blockchain platformudur. bu platform, dijital varlık sahipliğini hızlı, özel, güvenli ve herkesin kolayca erişebileceği bir hale getirmeyi hedefler. sui, akıllı sözleşmelerin oluşturulabileceği bir blockchain tabanına sahiptir ve bu sayede çeşitli kullanım senaryolarını destekler.

sui'nin öne çıkan özelliklerinden biri, düşük gecikmeli transferlerin mümkün olmasıdır. bu, dijital varlıkların hızlı bir şekilde transfer edilebilmesini sağlar ve kullanıcılar arasındaki işlemlerin hızla gerçekleştirilmesine olanak tanır. ayrıca, sui platformu, anında işlem kesinliği (finality) sunar. bu, işlemlerin onaylandığında değiştirilemez hale gelmesi anlamına gelir, bu da güvenlik ve güvenilirlik açısından önemlidir.

sui kurucuları kimdir?

sui blockchain platformu, eski meta (eski adıyla facebook) çalışanları tarafından kurulan mysten labs tarafından geliştirilir. bu yenilikçi platformun arkasındaki kurucular, finansal teknoloji ve blockchain dünyasına önemli deneyimlerini getiriyorlar. sui'nin kurucu ekibi şunlardan oluşmaktadır: evan cheng, adeniyi abiodun, sam blackshear, george danezis ve kostas chalkias.

mysten labs'in yönetim kurulu başkanlığını (ceo) ise kuruculardan evan cheng üstlenmektedir. cheng ve diğer kurucular, sui platformunu geliştirmek ve dijital varlık sahipliği konusunda yeni bir dönem başlatmak için büyük bir kararlılıkla çalışır.