stabilcoin piyasası 5 yıl içinde yaklaşık 3 trilyon dolar olacak - Boğa Sözlük
borsa aracısı bernstein'ın çarşamba günü yayımladığı araştırma raporuna göre stabilcoin piyasası, önümüzdeki beş yıl içerisinde bugünkü 125 milyar dolardan 2,8 trilyon dolara ulaşacak.

raporda tüketici platformlarıyla entegrasyonun, stabilcoin’ler için bir büyüme furyasına yol açacağı, böylece kullanıcıları pazara çekeceği ve dağıtımların kripto platformlarının ötesine geçeceği belirtiliyor.

gautam chhugani liderliğindeki analistler, “global finansal ve tüketici platformlarının iş birliği içerisinde stabilcoin’ler çıkarmasını ve bunun önemli bir büyümeyle sonuçlanmasını bekliyoruz.” dedi.

bu hafta ödeme devi paypal (pypl), dolar sabitli paypal usd’sini (pyusd) tanıtarak kripto pazarına girdiğini duyurdu. bu gelişme, büyük finans şirketleri arasında bir ilk olacak. ethereum tabanlı token önce paypal’da sonra venmo’da satışa sunulacak ve dolar ile exchange edilebilecek.
stabilcoin piyasasının güvenilirliği ile kripto para piyasasının güvenilirliği doğru orantılı. yoksa bu piyasada hiç bir zaman scam coin eksik olmaz, mutlaka çok sayıda bulunur. ancak stabilcoinler güvenilir olursa, sağlam altcoinler de her zaman bunlarla doğru orantılı olarak çoğalacaktır.
PayPal'ın dolar sabitli PayPal USD'sini (PYUSD) pazara tanıtarak kripto pazarına giriş yapması, büyük finans kuruluşlarının kripto dünyasına olan ilgisinin bir göstergesi. Bu hamle, kripto paraların günlük ödeme işlemlerinde daha fazla kullanımını teşvik edebilir ve genel olarak kripto varlıklarının benimsenmesini artırabilir.