paradotor: bitcoin’i yatırımcıları bıktırmak i̇çin düşürüyorlar! - Boğa Sözlük
kripto para sektöründeki kritik süreç devam ediyor. lider kripto para birimi bitcoin (btc) 2023 yılı itibariyle değerini 2’ye katlayarak 16 bin dolar seviyelerinden 32 bin dolar seviyelerine yükselse de, birçok altcoin benzer performansı sergileyemedi.

şuan itibariyle birçok altcoin’in tarihin en düşük seviyelerinde yer aldığı görülüyor. bitcoin için ayı sona ermiş olsa da, düşük piyasa değerine sahip altcoin’ler için ayı dönemi hala sona ermedi.

bugün itibariyle bitcoin’in 28.850 dolar seviyelerine gerilemesi, altcoin’lerin yeniden satış baskısı ile karşı karşıya kalmasına neden oldu. son yaşanan düşüşler, yatırımcıları fazlasıyla kötü etkiledi.

“son yaşananlar hacimsiz piyasadaki hacimsiz bıktırma düşüşleridir, yani bir nevi yayı germe hareketidir. lanet olsun deyip kan kusturur. 2020 eylül-ekim’in bir benzerini şuan yaşıyoruz. eylül sonuna kadar moralimizi tırmandıracak bir yükseliş hareketi gelecek, umudunuzu kaybetmeyin.”
Paradator da maalesef ayi surecini iyi yonetemedi. Btc 60k dolardan 50lere indiginde "bunlar feyk yukselecek" diyordu. Maalesef son donemin basarili fenomenlerinden biri degil bana gore. Oncesinde efsaneydi tabi o ayri.
bakalım paradator'un ön görüleri bu kez isabetli olacak mı... açıkçası artık kripto para fenomenlerine karşı çok daha ön yargılıyım şahsi olarak.