nick carter: bitcoin’in (btc) yaratılmasında abd’nin parmağı var! - Boğa Sözlük
lider kripto para birimi bitcoin (btc) ilk çıktığı günden bu yana finans piyasalarının gözde ürünü olmayı başardı. 2008 abd krizi sonrasında yaratılan btc, yılların ilerlemesi ve yaşadığı yükselişler ile birlikte yepyeni bir ekosistemin oluşmasını sağladı

her ne kadar bitcoin yıllar geçtikçe çok büyük piyasa değerlerine ulaşmış olsa da, halen btc’yi kimin yarattığı tam olarak bilinmiyor. piyasada bu konu ile ilgili birçok teori bulunmakta.

bitcoin’i (btc), abd ulusal güvenlik ajansı mı yarattı?
kripto para sektörünün önemli isimlerinden bir tanesi olan nick carter’ın ortaya attığı son teoriye göre abd ulusal güvenlik ajansı (nsa) lider kripto para birimi bitcoin’in (btc) yaratılışında etkili bir rol oynamış olabilir.

nick carter ve ekibi, satoshi nakamoto’nun bir nsa çalışanı olduğunu iddia ediyor. bitcoin’in sha-256 güvenlik karma algoritması üzerine kurulduğunu söyleyen carter, bu algoritmayı ise nsa’nın matematiksel araştırma bölümü’nde görev alan glenn m. lilly tarafından bulunduğunu vurgulamakta.
bu bilgi ya da yorum inşaallah doğrudur. abd'nin gelecek projeksiyonu bu yönde ise, kripto para piyasaları er ya da geç canlanacak demektir. elbette ne kadar geç o kadar kötü ama ne yapalım bekle bekle zaten beklemeye alıştık. en azından geleceğin parlak olduğunu bilelim.