hot coin - Boğa Sözlük
holochain (hot), açık kaynaklı bir çerçeve olarak tanımlanabilir ve temel olarak hızlı ve güvenli eşler arası uygulamalar geliştirmeyi amaçlar. holochain uygulamaları, kullanıcı cihazları arasında doğrudan bağlantılar kurarak farklı sunuculara olan bağımlılığı azaltır. bu, uygulama geliştiricileri için bulut barındırma hizmetlerine olan ihtiyacı ortadan kaldırır ve maliyetleri düşürür.

holochain'in temel fikri, her kullanıcının kendi verilerini kontrol ettiği ve paylaştığı bir çerçeve oluşturur. kullanıcılar, verilerini kişisel bir bilgisayar veya cihazda saklar ve bu verilere tam kontrol sahibi olurlar. bu, veri güvenliği ve gizliliği açısından önemli bir avantaj sunar.

holo coin kurucuları

holo, arthur brock ve eric harris-braun tarafından kurulan bir sözleşme kodlayıcısı olarak faaliyet gösteren bir projedir. bu proje, temelleri aralık 2016'da atılan bir girişimdir. holo'nun kökenleri, aslında p2p (eşler arası) ekonomiye destek olmayı hedefleyen bir araç ve teknoloji geliştirici olarak faaliyet gösteren metacurrency projesi'nin bir parçası olarak ortaya çıkmıştır.

holo projesi, arthur brock ve eric harris-braun'un daha önce geliştirdiği ve dağıtık uygulamalar (dapp'ler) için işbirlikçi bir p2p çerçeve oluşturmayı amaçlayan ceptr isimli eski bir projeyle bağlantılıdır. bu çerçeve, holo'nun temelini oluşturan ve projenin tasarımında etkili olan bir referans noktasıdır.