grayscale, sec davasını kazandı: bitcoin yükselişe geçti - Boğa Sözlük
kararın açıklanmasının ardından hızlı bir yükselişe geçen bitcoin, bir saatlik zaman diliminde %6 seviyesinde artarak 27.700 dolara kadar yükseldi ve kripto paradaki yükseliş eğilimi an itibarıyla devam ediyordu.

bu olumlu gelişmenin ardından kripto para piyasası geneline de pozitif bir görünüm hakim oldu. ethereum, bitcoin’e paralel bir yükseliş ivmesiyle 1.700 dolar bandına geri döndü. en büyük 20 kripto para arasında bnb, matic, bch ve avax en çok yükselen kripto para birimleri arasında yer aldı. an itibarıyla toplam kripto para değeri 1,09 trilyon dolara yükselirken ortalama işlem hacmi 30 milyar dolar seviyesinde seyrediyor.
orijinal ingilizce metinlerden okuduğum kadarıyla, aslında bu tam bir "dava kazanma" değil. sadece sec'in, "bitcoin etf başvurularını reddetme gerekçesini" doğru bulmuyor. başka bir deyişle, "reddedilecekse bile başka nedenle reddedilmeli" diyor. yani bana göre "sınırlı olumlu" bir haber şimdilik.
haberin ardından anlık yükseliş, gün itibariyle biraz düşüşe geçti. bakalım ilerleyen günlerde nasıl bir tablo izleyeceğiz...