ethereum (eth) fiyatında dalgalanma: kasım rekoru geride kaldı - Boğa Sözlük
ethereum (eth) yılbaşından beri fiyatını oranında artırsa da, kasım 2021’de ulaştığı $4.891 gibi rekor bir seviyenin .44 oranında altında işlem görmeye devam ediyor.

kripto para birimi geçtiğimiz hafta %2.67 düşüş yaşarken, işlem fiyatı da $1.592 oldu. son 24 saatte ise işlem hacmi .83’lük bir düşüşle $2.93 milyara geriledi.

ethereum’da performans düşüşü nedenleri
uzmanlara göre, ethereum’un performansındaki bu düşüşün arkasında “dumping” endişeleri var. ayrıca ethereum’un, enerji tüketiminde büyük oranda düşüş ve deflasyonist model benimsenmesi gibi iyileştirmeler getiren proof-of-stake (pos) fikir birliği algoritmasına, “merge” süreciyle geçiş yapması da etkili oldu. bununla birlikte, bu durum likit stake etme oranlarında bir artışa ve ağın merkezileşmesi konusunda endişelere sebep oldu.

jpmorgan analistleri geçtiğimiz perşembe günü yayınladıkları bir raporda, deflasyonist mekanizmalara ve enerji verimliliğine rağmen, ağ faaliyetlerinde gözlenen artışın hayal kırıklığı yarattığını belirtti. analistlere göre günlük işlemler azaldı, günlük aktif adres sayısı düştü ve defi’de kilitlenmiş toplam değer de %8 oranında azaldı.

öte yandan, ünlü kripto analisti ali martinez cumartesi günü yaptığı açıklamada, ethereum balinaları arasında herhangi bir büyük alım faaliyetinin olmadığını vurguladı. bu büyük oyuncuların piyasayı büyük ölçüde etkileme potansiyeli bulunuyor.
eylül ayı da bitmek üzere ve gerek ethereum'da ve gerekse diğer kripto paralarda müthiş bir yıldırıcılık mevcut. bu tablo 1 yıl daha bu şekilde devam edecek bana kalırsa, ta ki fed faiz indirimlerine başlayana kadar.