dogecoin’in geleceği - Boğa Sözlük
meme kripto para birimi dogecoin (doge), topluluk odaklı girişimler, tanınmış kuruluşların desteği ve fiyat artışı potansiyeli ile dikkat çekiyor. openai’nin yapay zeka platformu chatgpt’ye sorulan bir soru ile doge fiyatının geleceği hakkında iyimser ve katı tahminler yapıldı. i̇yimser senaryoda, doge’nin yaygın kabulünün, faydalarının, piyasa duyarlılığının ve teknolojik gelişmelerin fiyatı önemli ölçüde artırabileceği belirtildi. ayrıca, tesla ceo’su elon musk’ın dogecoin’e olan desteğinin devam ettiği ve geliştirme girişimlerini sessizce desteklediği belirtildi.

buna karşılık, sert senaryoda, doge’nin değerini etkileyebilecek birincil engelleyici olarak düzenleyici sorunlar belirtildi. bu engellerin, doge’nin büyümesini ve benimsenmesini engelleyebileceği vurgulandı. rekabet, pazar oynaklığı ve zorlayıcı kullanım durumlarının eksikliği de doge’nin büyümesinin önündeki diğer potansiyel engeller olarak tanımlandı.

google bard ai aracından alınan bilgilere göre, doge 2024’te 0,10 dolar, 2028’de 0,50 dolar, 2032’de 1 dolar ve 2050’de 10 dolar değerinde olabilir. ancak, bu tahminlerin spekülatif ve belirsiz olduğu belirtildi.