charlie lee: ltc, btc karşısında yüzde 700 artabilir - Boğa Sözlük
litecoin yatırımcılarını halving heyecanı sardı. litecoin’in halving’ine 100 günden az süre kaldı. 2 ağustos’ta gerçekleşmesi beklenen halving’in ltc fiyatına yansımaları ise merak konusu. litecoin‘in yaratıcısı charlie lee, ağustos ayında halving ile ltc’nin bitcoin (btc) karşısında ciddi kazançlar elde edebileceğini söyledi.

charlie lee’den litecoin tahmini
litecoin‘in yaratıcısı charlie lee, ağustos ayındaki halving’in etkilerini değerlendirdi. litecoin’in tasarımı gereği yüksek verim ve ölçeklenebilirliğe sahip olduğunu belirten lee, ltc/btc’nin bir sonraki boğa döngüsünde yüzde 700’ün üzerinde yükselişle 0,025 btc’ye yükselebileceğiniifade etti. lee, yüzde 10’luk yukarı yönlü hedef gördüğünü belirtti. bir sonraki boğa piyasasında yüzde 5’e ulaşmanın çok zor olmayacağını belirten lee, halving’in 92 gün içinde gerçekleşeceğini vurguladı.

ltc, kasım 2013’teki rekor seviyesi olan 0,051 btc‘nin yaklaşık yüzde 90 altında bulunuyor. bu düşüşte kripto piyasasındaki sert düşüşlerin yanı sıra altcoin piyasasındaki rekabet etkili oldu. halving etkisiyle ltc’nin blok ödülü yarıya inecek. bu durumun ise yukarı yönlü fiyat hareketini tetikleyebileceği belirtiliyor. halving ile yeni ltc arzı yüzde 50 oranında yavaşlayacak. yani dolaşımdaki ltc hızı bir nebze de olsa yavaşlayacak. ltc, 2015 yılındaki halving sürecinde btc karşısında yüzde 450’lik fiyat artışı yaşamıştı. i̇kinci halving döneminde ise beklenen yükseliş gerçekleşmemişti. ltc fiyatı halving süreçlerinde dolar karşısında ise iyi bir performans sergilemişti. i̇lk halving sürecinde yüzde 250’ye yakın artış yaşanırken, ikincisinde yüzde 500’lük artış ölçülmüştü.