btc fiyat analizi - Boğa Sözlük
bitcoin’in fiyatı 25 bin dolar civarındaki haftalık dip seviyelerden sert şekilde sıçrayarak 26 bin doların üzerine çıkmakla kalmadı, eylül ayının başından bu yana ikinci kez 26 bin 400 dolardaki kısa vadeli direnci test etti. kısa vadede aşırı alım koşullarının oluşmuş olması ve düşen trend çizgisinin oluşturduğu dirençten dolayı yükseliş trendi kesintiye uğradı.

stokastik osilatör, btc‘nin fiyatının momentum toplamak için geri çekilmek zorunda kaldığını ve nispeten beklemeyi tercih eden yatırımcıların satın almasına izin verdiğini ortaya koyuyor.25 bin 904 dolardan işlem gören bitcoin, 50 günlük üstel hareketli ortalama‘nın (ema) (kırmızı) bulunduğu 25 bin 844 dolar civarındaki desteğin üzerinde bulunuyor. kısa vadede fiyatın bu desteğin üzerinde kalması boğaların yükseliş trendinin yeniden başlamasını düşünürken büyük bir rol oynayacak.
btc fiyat analizini küresel gelişmelerden bağımsız yapmak mümkün değil. dün gelen haberlere göre rusya ve suudi arabistan petrol üretimini daha da kısacaklarmış. bu nedenle 2023 son çeyreğinde petrol arz açığı rekor seviyeye ulaşacakmış. bu durum dolaylı olarak enflasyonu körükleyecek. enflasyon da faiz artırımlarını körükleyecek ve btc de yön aşağı kalmaya devam edecek gibi maalesef. bu doğrultuda analizleri güncellediğimizde yeni bir dip bile beklenebilir. yatırım tavsiyesi değildir.