bitcoin’de (btc) sert düşüş - Boğa Sözlük
kripto para piyasalarında negatif seyir sürüyor. bitcoin (btc) düşüş serisini yedinci güne taşıdı. güne 27.642 dolar civarında başlayan btc, sabah saatlerinde gelen satışlarla 26.153 dolara kadar geriledi. btc, son 24 saatte yüzde 2’nin üzerinde kayıpla 26.352 dolardan işlem görüyor. böylece btc, 17 mart’tan bu yana en düşük seviyesini görmüş oldu.

kripto para endüstrisinde düzenleme çalışmalarından kaynaklı karışıklık devam ediyor. abd’li kurumların düzenleme baskıları, kripto şirketleri üzerinde her geçen gün daha fazla hissediliyor. coinbase, circle, ripple ve galaxy digital’in abd dışındaki bağlantılarını güçlendirme çalışmaları sürüyor. son olarak binance ceo’su cz’in şirketin abd operasyonlarında paylarını satmaya çalıştığı bildirildi.

bitcoin fiyatlarında bugün yaşanan düşüşle ilgili herhangi bir haber akışı bulunmuyor. analistler, son dönemlerdeki likidite ve piyasa derinliğinde kötüleşmeye dikkat çekiyor. abd hisse senetlerinde yaşanabilecek düşüşün de satışları tetikleyebileceği belirtiliyor.