bitcoin’de (btc) ayılar yine sahneye çıktı! - Boğa Sözlük
kripto para sektöründe bugün itibariyle satıcıların hakim olduğu görülüyor. son dakikalarda yeniden kayda değer düşüşler yaşayan lider kripto para birimi bitcoin (btc), son yaşanan düşüşler ile birlikte 29.065 dolar seviyelerine geriledi.

bitcoin’in son yaşadığı düşüşler haliyle altcoin‘lerin de değer kaybetmesine yol açtı. her ne kadar bitcoin devasa bir çöküş yaşamamış olsa da, yüzde 2’ye yakın değer kaybetmesi dahi piyasayı kötü etkiledi.

bitcoin’deki son düşüşler, teknik ve temel açıdan açıklanabilir. abd‘den gelen kritik ekonomi verilerinin kötü gelmesi, bitcoin’de minor yükselen trendin kırılmasına yol açtı.

minor yükselen trendin kırılımı ile birlikte düşüş yaşamaya başlayan btc, şuan itibariyle 29 bin dolar desteğinin üzerinde konumlanıyor.
Yükselecek derken sürekli büyük satışlar oluyor yükseltmek istemiyorlar diye düşünüyorum.
Yıldırma politikasi mi yoksa yeni bir dip mi geliyor çözmek mümkün degil maalesef. Altcoinler resmen yerlerde sürünüyor.
Kripto para piyasalarındaki bugünkü düşüş, piyasa katılımcılarının satıcıların hakim olduğu bir ortamda bulunulduğunu gösteriyor. Bitcoin'in liderlik ettiği kripto para sektöründe yaşanan düşüşler, diğer altcoin'leri de etkilemiş gibi görünüyor. Bu durum, piyasalardaki genel risk iştahının düşük olduğunu ve yatırımcıların temkinli bir yaklaşım sergilediğini işaret ediyor.