bitcoin karşıtı sec, bu altcoin’in kurucusuna dava açtı! - Boğa Sözlük
abd menkul kıymetler ve borsa komisyonu (sec), kripto piyasasını hedef almaya devam ediyor. son yıllarda birçok altcoin‘i menkul kıymet olarak tanımlayıp değer kaybetmesine neden olan sec, bugün itibariyle blazar token‘ın kurucusunu hedef aldı.

sec bugün itibariyle eski new jersey eyaleti islah polisi john a. desalvo’yu dava etti. desalvo geçtiğimiz süreçte blazar token isimli altcoin‘i çıkartmıştı ancak bu ürün 2022 yılında çöktü.

a. desalvo bu ürünün devlet emeklilik sistemlerinin yerini alacağını iddia ediyordu. sec ise desalvo’yu bu vaatleri nedeniyle hileli bir şekilde fon toplamakla suçladı.

sec’in şikayetine göre, blazar token’ın kasım 2021’deki lansmanından 2022’deki çöküşüne kadar desalvo, yaklaşık 220 yatırımcıdan en az 620.000 dolar topladı.
bir miktar regülasyon kripto para piyasası için iyi olacaktır. en azından scam coinler ortadan kalkar. şu anda da zaten global çaptaki pek çok gelişmeden doğrudan etkileniyor kripto para piyasası; bir miktar regülasyona tabi olması merkezileşmesi anlamına gelmez bence.
Sec davaları bitmiyor kriptoya baya taktılar sürekli olumsuz haber yapıyorlar altcoinler ile alıp veremedikleri var