bitcoin için enflasyon ve fed izleme zamanı - Boğa Sözlük
son 12 ay içindeki ilk enflasyon artışına rağmen, uzmanlar mevcut ekonomik eğilimlerin enflasyonun gerilemeye devam ettiğini belirtiyor. abd çalışma i̇statistikleri bürosu, 2023 temmuz’unda abd’deki enflasyonun yıllık bazda %3.2 oranında yükseldiğini açıkladı. tüm kentli tüketiciler için temmuz ayı tüketici fiyat endeksi, mevsimsel olarak düzenlendiğinde %0.2 artarken, son 12 ayda mevsimlik düzenlemeye tabi olmadan %3.2 artış gösterdi.

bu arada, abd merkez bankası’nın para politikasını hafifletmesi, likiditenin artmasıyla kripto yatırımlarının artabileceği anlamına geliyor. regülasyon tarafında, blackrock bitcoin etf’ye dair yenilikler ve 2024’ün ikinci çeyreğinde gerçekleşecek olan bitcoin halving, bitcoin‘in değerini olumlu etkileyebilir.
enflasyon beklentinin altında geldi abd'de. baz etkisinin sona ermesiyle bir miktar daha yüksek gelmesi bekleniyordu. ancak şu anda da yükseliş beklentisi bitmiş değil. kış ayları ile birlikte enflasyonun tekrar yüzde 4 üzerine atak yapması bekleniyor.
2024 yılında yükseliş bizimle olur umarım. enflasyon ve baz etkilerininde sonucu ile daha yüksek bir sonuç beklerdik. ancak umudumuz var.