bitcoin, abd tüfe verileriyle bir ralli i̇çin mi hazırlanıyor? - Boğa Sözlük
yatırımcılar, önemli bir ekonomik gösterge olan abd tüketici fiyat endeksi (tüfe) raporunun, 12 temmuz 2023 çarşamba günü yayınlanmasını yakından izleyecekler.

bu rapor, abd merkez bankası’nın federal açık piyasa komitesi’nin (fomc) 25 ve 26 temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecek toplantısında muhtemelen 25 baz puanlık bir faiz artışının tonunu belirleyebilecek bir gösterge olacak.

son zamanlarda abd’deki önemli ekonomik etkinliklere reaksiyon olarak, bitcoin fiyatının zaten bir duraksama sürecine girdiği gözlemleniyor.

fed başkanı jerome powell’ın son açıklamalarında, 2023 yılı sonuna kadar en az iki kez daha faiz artışı öngörüldüğü belirtilmişti. bu gelişmeler ışığında, abd hisse senetleri salı günü, enflasyon verilerini beklerken yatay seyir izliyor. cpi verilerinin çarşamba günü yayınlanmasının ardından, perşembe günü üretici fiyat endeksi verilerinin yayınlanması bekleniyor.
Umarım öyledir. Yeter artık gerçekten ayı piyasasından gına geldi. Btc yine bi miktar toparlandı, ama altcoinler magmaya indi resmen.