bir balina, bitcoin borsası binance’den bu altcoin’i satın aldı! - Boğa Sözlük
kripto para sektöründe bugün itibariyle yatay trendin hakim olduğu görülüyor. an itibariyle lider kripto para birimi bitcoin (btc) 30.300 dolar, lider altcoin ethereum (eth) ise 1.939 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

her ne kadar bitcoin ve ethereum’da hareket olmamasından ötürü bugün itibariyle küçük yatırımcılar kripto piyasasından uzaklaşsa da, balinalar halen satın alım yapmaya devam ediyor.

başarılı bir veri sağlayıcısı olan look on-chain’in aktardıklarına göre bir balina bu sabah itibariyle işlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası binance‘i kullanarak altcoin satın alımı gerçekleştirdi.

daha önce mkr ve aave satın alımları ile gündeme gelen balina, bugün itibariyle yine aave satın alımı yaptı. balina sabah saatlerinde binance’den toplamda 80,870 adet aave (6.4 milyon dolar değerinde) satın aldı.
bu balinanın peşine düşsek, aldığını alsak, sattığını satsak nasıl bir sonuç verir acaba? hoş, o sattıktan sonra, biz satana kadar fiyat çöker büyük ihtimal ama aldığı seviye mutlaka iyidir. satışta da bir nokta belirleyip çıkmak gerekiyor karı yeterli görüp.