avrupa’nın en büyük kripto varlık yöneticisi abd’ye açılıyor - Boğa Sözlük
avrupa merkezli olarak kripto varlık yönetimi konusunda öne gelen şirketlerden biri olan coinshares, amerikalı nitelikli yatırımcılara kripto varlık alanında koruma fonu sunacak.

coinshares, yönetimi altında 2,5 milyardan dolardan fazla kripto varlık yönetirken şirket, daha çok borsada işlem gören kripto varlık ürünleriyle biliniyor. coinshares ceo’su jean-marie mognetti yeni ürünleriyle ilgili mevcut para politikası koşulları, piyasadaki oynaklık ve makro belirsizlik ortamının coinshares hedge fonu için oldukça verimli olduğunu söyledi. hedge fon, müşteri varlıklarını kullanmak yerine şirketin kendi varlıklarından oluşacak.

bununla birlikte coinshares, bloomberg haberine göre dayanak varlık olarak bitcoin ve ethereum’u kullanan iki yeni fon ihraç etmek için yaz aylarında sec’e başvurdu. fonun büyüklüğü hakkında bilgi verilmezken henüz hedge fon bölümünün nasıl bir strateji izleyeceği yönünde açıklama yapılmadı.
kim ne derse desin bu işin merkezi abd'dir. abd halen dünyanın en büyük ekonomisi konumunda. bu denge uzun vadede değişecek elbet ancak günümüzde kripto para piyasasının yeşillenmesi için abd'nin otoriter kurumlarınca onaylanması gerekir. o nedenle bu açılma iyi olacaktır bana göre.