abd kripto para borsalarına savaş açtı! coinbase de dava edildi - Boğa Sözlük
abd sermaye piyasası otoritesi sec, binance'ın ardından bu sefer de coinbase'e kayıt yaptırmadığı için dava açtı.
sec kripto para borsalarının peşine düştü. binance'a açıklan düzenbazlık davasının ardından şimdi de sec, coinbase'e dava açtığını duyurdu.

abd merkezli kripto para borsası coinbase'e manhattan federal mahkemesi'nde dava açıldı.
sec dava konusu olarak coinbase'in abd'de aracı kurul, ulusal menkul kıymet borsası ya da takas ajanı olarak kaydolmamasından dolayı ve menkul kıymetler için açıklama yapma zorunluluklarından kaçınmaya çalışmasını öne sürdü.

sec, öne sürdüğü nedenlerden ötürü coinbase'in yatırımcıları ciddi riske attığını iddia etti ve şirketin 2019 yılından bu yana kayıtsız aracı kurum olarak faaliyet gösterdiğini duyurdu.
Coinbase ceosu brian armstrong ‘dan açıklama geldi;

“SEC'in bugün bize karşı yaptığı şikayetle ilgili olarak, nihayet kripto kuralları hakkında biraz netlik elde etmek için sektörü mahkemede temsil etmekten gurur duyuyoruz.

Hatırlama:
1. SEC, işimizi gözden geçirdi ve 2021'de halka açık bir şirket olmamıza izin verdi.
2. "Gelip kaydolmanın" bir yolu yoktur - defalarca denedik - bu nedenle menkul kıymetleri listelemiyoruz. İncelediğimiz varlıkların büyük çoğunluğunu reddediyoruz.
3. SEC ve CFTC çelişkili açıklamalar yaptılar ve neyin menkul kıymet neyin emtia olduğu konusunda bile anlaşamıyorlar.
4. Bu nedenle, ABD kongresi durumu düzeltmek için yeni yasalar çıkarıyor ve dünyanın geri kalanı bu teknolojiyi desteklemek için net kurallar koymak için harekete geçiyor.

SEC, açık bir kural kitabı yayınlamak yerine, Amerika'ya zarar veren yaptırım yoluyla bir düzenleme yaklaşımı benimsemiştir. Öyleyse, netlik elde etmek için mahkemelerden yararlanmamız gerekiyorsa, öyle olsun.

Btw, açık olmasa da, Coinbase davası diğer davalardan çok farklı - bize karşı yapılan şikayet özellikle neyin menkul kıymet olup olmadığına odaklanıyor. Ve biz gerçeklerimize ve yasalara güveniyoruz.

İşi halledeceğiz. Bu arada, hepimiz bir endüstri olarak ilerlemeye ve inşa etmeye devam edelim. Amerika bunu eninde sonunda anlayacaktır.“