11 yıldır hareketsiz bitcoin adresi aktifleşti - Boğa Sözlük
yaklaşık 11 yıl boyunca hareketsiz kalan 31 milyon dolarlık bitcoin (btc) cüzdanı yeniden yaşam belirtisi gösterdi.

whale alert 22 temmuz tarihinde resmi sosyal medya hesabı üzerinden yayınladığı gönderide, 2012 yılında kurulan ve neredeyse 11 yıldır hareketsiz kalan 31 milyon dolar değerinde 1.037 btc’ye sahip bir cüzdanın yıllar sonra yeniden harekete geçtiğini aktardı.

cüzdanın söz konusu hareketi, bulunan 1.037 btc’nin tamamını farklı adreslere dağıtmak oldu. cüzdanın 11 yıllık hareketsizliğinden önceki son ve tek hareketinin ise bir başka cüzdandan kendisine yapılan ve bakiyesinin tümünü oluşturan 1.037 btc transferi olduğu görüldü.

bunun yanı sıra verilere göre bitcoin, cüzdanın 1.037 btc’lik transferi aldığı tarihte 4,29 dolar seviyesinden işlem görüyordu. kullanıcının o dönemde toplamda 5.108 dolar değerinde olan portföyü aradan geçen 11 yılda, dolar bazında 8.217 değer kazandı.
Şuan kripto hafta sonuna denk geldiği için çok hacimsiz acaba şuan bu btc leri kullanacaklar mı
Bunca yıldan sonra satış icin aktiflestiyse vay gele piyasanin haline. Satis icin aktiflesme ihtimalinde alis icin aktiflesmesinden buyuk ihtimal maalesef.
farklı adreslere paylaştırması ilk etapta satış yapmaması için iyi ama farklı cüzdanlardan parça parça satış yapmak istiyor da olabilir maalesef.